Σύνθεση Εθνικής Αποστολής Μεταμοσχευμένων των 22ων Παγκόσμιων Αγώνων Μεταμοσχευμένων στο Newcastle

Ανακοινώθηκε σήμερα από τη Γενική Γραμματεία Αθλητισμού η έγκριση της σύνθεσης και της μετάβασης της Εθνικής Αποστολής Μεταμοσχευμένων που θα συμμετάσχει στους φετινούς 22ους Παγκόσμιους Αγώνες Μεταμοσχευμένων στο Newcastle από 17 έως 24/08/2019.

Η αποστολή αποτελείται από εικοσιεπτά (27) άτομα ως εξής:

  1. Αρκά Δήμητρα : Πρόεδρος Ομοσπονδίας- αρχηγός αποστολής
  2. Λεγάτου Σταματία: Team manager
  3. Γόμπου Αθηνά : Ιατρός αποστολής
  4. Αμερικάνος Ευθύμιος: Ομοσπονδιακός προπονητής
  5. Αναχουρλής Αθανάσιος: Αθλητής (επιτρ.αντισφαίριση μονό/διπλό,Bowling μονό/διπλό)
  6. Ανδρεάδης Δημήτριος: Αθλητής (επιτρ.αντισφαίριση μονό/διπλό)
  7. Αρκάς Ιωάννης: Αθλητής (επιτρ.αντισφαίριση μονό/διπλό,Bowling μονό/διπλό/μικτό)
  8. Γούλιου Κωνσταντινιά: Αθλήτρια (Bowling μονό/μικτό,3000μ.βάδην,ελαστικό μπαλάκι,πετάνκ)
  9. Δερμιτζάκης Στυλιανός: Αθλητής( Bowling μονό/διπλό)
  10. Διακουμάκος Αλέξανδρος: Αθλητής (επιτρ.αντισφαίριση μονό/διπλό)
  11. Ελ Λατιφ,Μόχτ Ελ Ντιν Μιχαήλ: Αθλητής( Bowling μονό/διπλό)
  12. Κακολύρης Πέτρος: Αθλητής (Bowling μονό/διπλό, επιτρ. Αντισφαίριση μονό, πετάνκ, κολύμβηση 50μ.ελεύθερο
  13. Καλός Κωνσταντίνος: Αθλητής (επιτρ.αντισφαίριση μονό/διπλό, Bowling μονό/διπλό)
  14. Καμαράτος Νικόλαος: Αθλητής (Bowling μονό/διπλό, πετάνκ)
  15. Κοντονίνας Δημήτριος: Αθλητής (30χλμ ποδηλασία, 10χλμ ποδηλασία tima trial)
  16. Κωνσταντάτος Διονύσιος: Αθλητής (Bowling μονό/διπλό)
  17. Κωνσταντίνου Αλκιβιάδης: Αθλητής (ελαστικό μπαλάκι ,5000μ βάδην, Bowling μονό)
  18. Λεοντόπουλος Ηλίας: Αθλητής (ελαστικό μπαλάκι ,5000μ βάδην,σφαιροβολία)
  19. Λουκάκης Δημήτριος: Αθλητής (100μ,200μ)
  20. Μανουλάκης Εμμανουήλ: Αθλητής (επιτρ.αντισφαίριση μονό/διπλό, Bowling μονό/διπλό)
  21. Ξένος Χρήστος: Αθλητής (επιτρ. αντισφαίριση μονό/διπλό, Bowling μονό/διπλό)
  22. Παρασκευάς Ιωάννης: Αθλητής (επιτρ.αντισφαίριση μονό/διπλό, Bowling μονό/διπλό)
  23. Πετρινού Ευγενία:Αθλήτρια (3000μ βάδην, ελαστικό μπαλάκι)
  24. Πολυδώρου Χριστόφορος:Αθλητής (200μ,400μ,1500μ)
  25. Ριζούλης Δημήτριος: Αθλητής ( Bowling μονό/διπλό,5000μ. βάδην, 1500μ)
  26. Σβάρνας Χρήστος: Αθλητής (5000μ βάδην)
  27. Τάντος Θωμάς: Αθλητής ( 30χλμ. ποδηλασία, 10χλμ ποδηλασία time trial)
Με εκτίμηση,
Το Δ.Σ. της Α.Ο.Ν.Μ.